Facebook’un Libra’sında Güvenlik Açığı

Facebook’un Libra’sı Çıkmadan Güvenlik Açığı Çıktı

Kripto para biriminde uzmanlaşmış bir üçüncü taraf denetim firması olan OpenZeppelin girişimi için çalışan geliştiriciler, Facebook Libra’nın açık kaynaklı kodunda bir güvenlik açığı tespit etti ve ardından tespit edilen sorunu çözdü.

10 Eylül tarihli paylaşılan bir habere göre, kripto denetim şirketi OpenZeppelin, Facebook, Lyft, Uber ve MasterCard gibi büyük şirketler tarafından desteklenen ve Facebook’un kendi kripto parası Libra için geliştirdiği betik dili Move’da güvenlik açıkları buldu.

OpenZeppelin’in CEO’su Demian Brener, bu açığın kötü niyetli kişilerin işine yarayabileceğini söyleyerek şunları ekledi:

“İyi haber, platform aktifleşmeden önce bulunması ve düzeltilmiş olması. Bir zamanlar sorun yaratmayacağı düşünülen meseleler, blockchain ortamında daha ciddi hale gelebilir, çünkü güvenin yerini denetlenebilirlik alıyor.”

Geçtiğimiz günlerde bir bir ABD yetkilisi Facebook’un planlanan kripto parası için en yüksek Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve terörizm finansmanı standartlarına uyması gerektiğini söylemişti. Buna ek olarak Avrupa Merkez Bankası’nın anahtar hukuk yetkilisi Yves Mersch, yakın zamanda Facebook’un Libra’sı için “kışkırtıcı fakat tehlikeli” demişti.

The post Facebook’un Libra’sında Güvenlik Açığı appeared first on Koin Finans.