Josh Rager, Bitcoin’in Kısa Vadede Gidişatını Yorumladı

Lider kripto para birimi Bitcoin 2019 yılının başlarında gösterdiği başarılı performansı, ne yazık ki Ağustos ayından beri tam olarak sergileyememekte. BTC, özellikle Eylül ayının sonlarında ciddi bir düşüş yaşadı ve 7.800 dolara kadar geriledi.

Daha sonra tekrardan hafif bir ivme yakalayan lider kripto para , basın saatine göre 8.215 dolarlık birim fiyata sahip. Ünlü kripto para analisti ve Bitcoin yatırımcısı Josh Rager de bugün yayınladığı bir tweet içerisinde Bitcoin’in 8.300 dolara kadar çıkıp, çekilme yaşadığını ifade etti.

Rager, Bitcoin’in 8.380 dolar bölgesinin üzerinde bir kapanış elde edememesi durumunda, çok daha düşük bir seviyeye gerileyebileceğini vurguladı. Özellikle 7 Ekim tarihinde görülen yeşil muma dikkat çeken analist, bugünkü mumların satış baskısının artması ile dünkü kadar olumlu gözükmediğini de itiraf etti.

Bu hafta içerisinde SEC’in Bitcoin ETF’si hakkında karar vereceğini de göz önüne alırsak, BTC için sert bir hareketlenme yaşanması muhtemel.

Josh Rager, Bitcoin’in Kısa Vadede Gidişatını Yorumladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.