Libra’da Önemli Toplantı!

Facebook Avrupa ve ABD’den gördüğü tepkilere rağmen Libra projesine tam gaz devam ediyor. Facebook dün, Libra projesi için, ortaklarla birlikte Cenevre’de bir toplantı düzenli. Bu özel toplantıya 21 ortağın tamamı katıldı.

Facebook Libra projesinde uzun zamandır ayrılıklar ile anlıyordu. Son ayrılan ise ödeme devi olan PayPal’dı. Daha önce ise MasterCard ve Visa gibi dev ortaklarını kaybetmişti. Bu ayrılıklar, Libra projesinin baskılara dayanamayacağını düşündürse de, Facebook bu yolda kararlı gözüküyor.

Facebook dün gerçekleştirdiği toplantıda önemli ortakları; Vodafone, Spotify, Uber ile Libra projesinin resmen başladığını onayladı ve projeyi tamamen resmiyete döktü.

Facebook’un Libra projesinde bir hayli girişim şirketi bulunurken, hali hazırda projeye katılmak isteyen yaklaşık 180 şirketin de olduğu söyleniyor.

Facebook, bütün baskılara rağmen Libra projesinde hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Özelikle ABD, proje ile ilgili bir çok baskıyı hayata geçirmiş durumda. Bu baskılar projede önemli ayrılıklar getirse de, Mark Zuckerberg’in önümüzdeki aylarda Amerikan yetkililere detaylı açıklama yapacağı ve projeye devam edeceği öngörülüyor.

The post Libra’da Önemli Toplantı! appeared first on Koin Finans.