Libra’nın Başkanından, Libra ve Bitcoin Hakkında Görüşler!

Facebook’un yakında çıkarmayı düşündüğü Libra para biriminin başkanı David Marcus, bir Bitcoin hayranı olduğunu açıkladı!

16 Ekim tarihinde bie röportajda konuşan David Marcus, 2012 yılından beri Bitcoin’i takip ettiğini ve tam bir Bitcoin hayranı olduğunu açıkladı. Bunun yanında ise Libra’nın Bitcoin’den tamamen farklı bir para birimi olacağını söyledi. Başkan David Marcus bu röportajda bir çok kritik soruya da yanıt verdi.

Bitcoin’i dijital bir altın olarak gören David Marcus, Bitcoin yatırımı olup olmadığı konusuyla alakalı olan soruyu ise yanıtsız bıraktı. David Marcus, Bitcoin’in volatil bir para birimi olduğunu ancak Facebook’un Libra’sının ise stabil ve ölçeklenebilir olacağını vurguladı.

” Bugün kullanabileceğimiz stabil, ölçeklenebilir ve kararlı bir dijital para birimi olsaydı, işim bir hayli kolaylaşırdı. Çünkü yeni bir para birimi çıkarmak yerine, bu parayı Calibra cüzdanına yerleştirmeye çalışırdım.”

David Marcus, bir CNN muhabirinin, “Libra’yı Amerikan Doları, Japon Yeni, İngiliz Sterlini gibi paralarla destekleyecek misiniz ” sorusuna ise ” bunun mantıklı bir fikir olmadığı ” cevabını verdi.

The post Libra’nın Başkanından, Libra ve Bitcoin Hakkında Görüşler! appeared first on Koin Finans.